AKE Asansör Sistemleri Logo
AKE Asansör Sistemleri
TR / EN
İLETİŞİM

Engelli Asansör Sistemleri

AKE Engelli Sistemleri Proje Ekibi, her ürünün yalnızca engelli insanlar için değil, hareket kabiliyeti kısıtlı olan herkes için kullanılabilir olmasına ve  yaş, beceri, durum farkı gözetmeksizin bütünsellik anlayışını kapsayan her çözüme açık üretim yapmayı tercih etmektedir.

 “Herkesin Erişimi” yaklaşımıyla, “erişilebilirlik” konusunu önemseyen AKE Engelli Sistemleri Proje Ekibi, çevre adaptasyonuna ihtiyaç duymadan herkesin kullanımına uygunluk gösteren ürünler tasarlamayı amaçlamaktadır.

Asansör üretiminden edindiği bilgi birikimi ve üretim tecrübesini, çağın gerekliliklerine göre Ar-Ge desteği ile geliştirip, “herkes”in dahil olduğu bir dünya için çalışır.

 

Herkese Erişim için Her Projeye Özel Engelli Asansör Sistemleri

Metro, hastane, okul, kültür merkezi, yaya geçitleri gibi kullanım yoğunluğu yüksek olan kentsel kamu alanlarında, binalara giriş ve çıkışın erişilebilirliğe uygun planlanmadığı alanlarda, merdiven tipi engelli asansörü ya da dikey tip engelli asansörü, herkesin kolaylıkla bir yerden bir yere erişimine olanak sağlar.

AKE Engelli Asansör Sistemleri hem bina içi hem de bina dışında kullanılabilme özelliği ile birden çok katlı ve asansör projelendirmesi yapılamayan müstakil konutlar için de fonsiyonel  çözümler üretir. 

AKE; Koltuk Tipi Merdiven Asansörü, Dikey Tip Engelli Asansörü, Merdiven Tipi Engelli Asansörü ve Koltuk Tipi Havuz Asansörü ile her bina tipine uygun engelli asansör sistemlerini projelendirir, imal eder ve montajını yapar.

AKE Engelli Asansör Sistemleri, % 80 yerli sanayi üretimi, Ar-Ge ve inovasyon alt yapısını geliştirmeye yönelik yatırımları ile pazarda yüksek kaliteli ve güvenilir engelli sistem ürünlerini en kısa termin süreleri ile sunar.

2005 yılında dünyanın lider firması olan Alman  Hiro Lift GmbH ile AKE Asansör ve Yürüyen Merdiven arasında bir anlaşma imzalanarak, Türkiye ve Ortadoğu temsilciliğini üstlenmiştir. 2018 yılında Hiro Lift ile yapılan yeni bir anlaşmayla, engelli asansör sistemlerinin Avrupa pazarı için % 80 yerli üretimi ile AKE Asansör ve Yürüyen Merdiven üstlenmeyi başarmıştır.

 

AKE HIRO LIFT ASANSÖR SİSTEMLERİ

AKE Hiro Lift Asansörleri, temel olarak koltuk asansörü ve platform asansörü olmak üzere iki tip engelli asansöründen oluşmaktadır. Bu iki tip engelli asansörü, kendi içlerinde kullanıcı ihtiyaçlarına göre farklı modeller barındırırlar. AKE Hiro Lift asansörleri, bağımsız şarj edilebilen güç kaynaklı ve tahrik motoru dişli mekanizması prensibine dayalı çalışan sistemin özellikleri:

- Kuru tip bakım gerektirmeyen akülerden oluşan güç kaynağı, alt ve üst park duraklarında şarj edilebilir olması ve kullanım sırasında elektrik kesintilerinden etkilenmemesidir.

- Sistemde mevcut bulunan uzaktan kumandayla asansör, kullanıcı isteği doğrultusunda alt veya üst durak için çağrılabilir, kumanda ünitesinin kullanılmasına sorun oluşturan bir durumda ise ikinci bir kumanda ile erişilebilme özelliğinin bulunmasıdır.

- Engelli asansör sistemleri, Hiro Lift adına patentli özel “Tahrik – Motoru Dişli Mekanizması” sayesinde hareketini sağlamasıdır.

 

ENGELLİ ASANSÖRÜ PROJELENDİRİLMESİ

AKE Engelli Sistemleri Proje Ekibi, trafik yoğunluğunun hesabını ve analizini en ideal şekilde planlayarak; gerek özel gerek kamusal alanlarda her tür mimari tasarımlı merdivenlere uygun engelli asansör çözümleri üretmektedir.  

Projelendirmede engelli asansörün üzerinde ilerlediği özel ray-borular kullanılarak, bu raylar merdivenin küpeşte tarafına veya duvar kısmına montajı ile gerçekleştirilir.

Merdiven asansörünün sunduğu kullanım avantajları ise şunlardır:  

1. Daha kısa mesafeli seyir imkanı sağlaması,

2. Hem en alt hem de en üst durak pozisyonlarında koltuğun park edilebilmesi, daha az alan kaplaması ve yer tasarrufu sağlaması,

3.Dönemeçli merdivenlerde konforlu ve emniyetli kullanım imkanı sağlamasıdır.

 

AKE ENGELLİ ASANSÖR SİSTEMLERİ

HIRO 150 Koltuk Tipi Merdiven Asansörü (Düz çıkışlı merdivenler için): Yaşlı, hasta, bakıma muhtaç her kişinin ev içinde kullanımına yönelik, 150 kg. taşıma kapasitesi, iç/dış mekan için uygun.

HIRO 160 Koltuk Tipi Merdiven Asansörü (Dönüşlü merdivenler için): Yaşlı, hasta, bakıma muhtaç her kişinin ev içinde kullanımına yönelik, 150 kg. taşıma kapasitesi, iç/dış mekan için uygun.

HIRO 350 Merdiven Tipi Engelli Asansörü (Düz çıkışlı merdivenler için): 300 kg. taşıma kapasitesi, iç/dış mekan için uygun, koltuk seçenekli.

HIRO 320 Merdiven Tipi Engelli Asansörü  (Dönüşlü merdivenler için) : 300 kg. taşıma kapasitesi, iç/dış mekan için uygun, koltuk seçenekli.

WLP 300 Dikey Tip Engelli Platformu : 300 kg. taşıma kapasitesi, 1800 mm seyir mesafesi (2 durak), iç/dış mekan için uygun.

WLP 360 Dikey Tip Engelli Platformu : 350 kg.taşıma kapasitesi, 700 mm seyir mesafesi, iç mekan için uygun.

WLP 400 Dikey Tip Engelli Platformu : 400 kg.taşıma kapasitesi, 9000 mm seyir mesafesi (4 durak), iç/dış mekan için uygun

WLP 460 Dikey Tip Engelli Platformu : 300 kg. taşıma kapasitesi, 3000 mm seyir mesafesi (2 durak), iç/dış mekan için uygun.

Havuz Asansörü : 150 kg. taşıma kapasitesi, suya dayanıklı akü sistemi, 316I kalite paslanmaz, taşınabilir özellik, deniz, spa havuzları, açık/kapalı yüzme havuzları için uygun.

 

Neden AKE Engelli Asansör Sistemleri Tercih Edilmeli ?

- Engelli asansör sistemleri ekipmanlarının % 80’ini Yerli Üretim olması,

- AKE Engelli Sistemleri Proje Ekibi tarafından her alana uygun özel proje hazırlanması,

- Merdiven tipi engelli asansörü için TS EN 81- 40 standardına bağlı güvenlik şartlarına uygunluk,

- Dikey tip engelli asansörü için TS EN 81 - 41 standartlarına bağlı özel durum şartlarına uygun mekanik ve elektronik tasarımlar sunması,

- Mimari projelerin estetik beklentilerine uygun farklı malzeme, renk ve aksesuar seçenekleri,

- Uzun süre şarj ünitesi,

- ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemine sahip olması,

- CE sertifika sahibi olması,

- 2 yıl garanti kapsamı

 

ENGELLİ ASANSÖRÜ FİYATLARI 

Engelli asansörü fiyatları etkileyen faktörler neler?

Engelli asansörü fiyatları; engelli asansörü taşıma kapasitesi, durak sayısı, seyir mesafesi, iç/dış mekan kullanımı, dış kaplama özellikleri ve aksesuar farkı gibi birçok teknik parametreye göre belirlenir. 

 

 

ENGELLİ SİSTEMLERİ İÇİN KATALOĞA ULAŞINIZ

WLP 360
WLP 360
HIRO 350
HAVUZ ASANSÖRÜ
WLP 460
WLP 360
WLP 360
WLP 460
HIRO 350
Poll Lift
AKE Logo